تبلیغات
سرزمین دانش

نویسندگان

10 شغل برتر جهان در سال 2012

http://www.gosuccess.ir 

در سالی که گذشت ، دنیا تجربه تلخی از اشتغال و بیکاری را پشت سر گذاشت. با وقوع اخراج  ها و پیامد بیکاری گسترده در کشورهای توسعه یافته و به طبع آن گسترش این معضل به کشور های دیگر هر چند بسیاری از افراد شغل خود را از دست دادند ، اما همین بحران باعث شد تا در این دوران شغل های جدید رصد شده و رونق یابد.


http://www.gosuccess.ir

در سالی که گذشت ، دنیا تجربه تلخی از اشتغال و بیکاری را پشت سر گذاشت. با وقوع اخراج  ها و پیامد بیکاری گسترده در کشورهای توسعه یافته و به طبع آن گسترش این معضل به کشور های دیگر هر چند بسیاری از افراد شغل خود را از دست دادند ، اما همین بحران باعث شد تا در این دوران شغل های جدید رصد شده و رونق یابد.

به گزارش بانکی دات آی آر، با این وجود وقتی بهترین و بدترین مشاغل دنیا در سال 2010 را بررسی می کنیم،شاهد آن هستیم که  تغییرات گسترده در زمینه مشاغل صنعتی ، موجب تغییر عمده ای در رده بندی مشاغل نسبت به سال گذشته نشده است.برای دومین سال متوالی باید کارجویان مشاغل مهم به دنبال بالا بردن ریاضیات و دانش خود بوده و از علم به موضوعات کامپیوتری فاصله نگیرند.


زمانی که از رده بندی مشاغل صحبت به میان می آید، براساس صدها تحقیق انجام شده، پنج معیار مهم  استرس در کار، محیط کاری، نیازهای فیزیکی کار(کاربدنی)، در آمد و دورنمای شغلی از جمله موارد تعیین کننده جایگاه هر شغل به شمار می روند و هر یک در مقایسه با مشاغل مرتبط با خود و بررسی سطح مهارت ها و سطح در آمد ها از بهترین تا بدترین طبقه بندی می شوند.

به طور مثال این که چرا کارشناس بیمه مقام اول را در میان مشاغل دیگر از آن خود کرده است به دلیل کار فیزیکی کم و استرس کم می باشد. در واقع زمانی که یک شغل به عنوان بهترین شغل تعیین می شود، این طور نیست که از کار ستاره های هنری یا میلیارد های جهان یا قهرمانان زندگی مردم این نتیجه به دست آمده باشد.بهترین شغل دارای ترکیبی از ویژگی های مهم چون داشتن سلامت جسمی خوب، استرس کم، محیط کار مطلوب، درآمد ثابت و پتانسیل قوی برای پیشرفت است.

اگر نگاهی کوتاه به لیست موجود و مقایسه آن با سال های پیش داشته باشیم، شغل کارشناس بیمه که در جایگاه اول تکیه زده است با توجه به فاکتور هایی که دارد هیچ گاه از رده 10 پایین تر نرفته است. یا شغل دوم که مهندسی نرم افزار است همیشه در بین مشاغل برتر جای داشته و علاوه بر دارا بودن پنج فاکتور اصلی ،امری که همیشه آن را از بقیه مشاغل جدا کرده است، شرایط آینده دار آن در زمینه استخدام  است. با در نظر گرفتن کلی وضعیت مشاغل در حال حاضر و بررسی آن تا سال 2016، مهندسی نرم افزار دارای بهترین چشم انداز کاری است .

خوب برای کسانی که با معادلات و برنامه نویسی و ریاضیات میانه خوبی ندارند مشاغلی وجود دارد که به جای اعداد  ،با کلمات سروکار دارند. تاریخ نویسی شغلی است که مقام پنجم را با توجه به فاکتور هایی که ذکر کردیم به خود اختصاص داده است.

این شغل ، هر چند به لحاظ استرس و متوسط درآمد  پنجاهمین شغل است اما به علت محیط کاری مناسب مقام چهارم ، کار بدنی پانزدهم و چشم انداز شغلی نیز پانزدهم است که در مجموع مقام پنجم را به خود اختصاص داده است. شاید کمی عجیب برسد که شغلی چون مورخی در بین بهترین مشاغل جای دارد اما حقیقت این است که این کار بیش از کلاس های درس و واحد های دانشگاهی نیاز به مطالعه و تجربه دارد و در ثبت حقیقت های موجود کاری مهم محسوب می شود.

با دقت بیشتر در 10 شغل برتر دنیا در سال 2010 این را به خوبی متوجه خواهیم شد که یک عنصر مهم در همه آن ها نقش دارد و آن طی کردن مدارج عالی تحصیلی و یا حداقل تحت آموزش های ویژه قرار گرفتن است.

و این 10 شغل به قرار زیر می باشند:


1.    کارشناس بیمه
بررسی دقیق آمار و ارقام از جهت محتمل بودن تصادفات، بیماری، مرگ و از دست رفتن مال واموال بر اثر سرقت یا سوانح طبیعی

 

2.    مهندس نرم افزار
تحقیق، طراحی، اجرا و پشتیبانی سیستم های نرم افزاری  همراه با اجرا و گسترش سخت افزار ها برای مصارف درمانی، علمی و اهداف صنعتی

 

3.    تحلیل گر سیستم های کامپیوتر
برنامه ریزی و اجرای سیستم های کامپیوتری برای مشاغل اقتصادی و موسسات علمی

 

4.    زیست شناس
مطالعه و بررسی ارتباط و وابستگی گیاهان و جانواران با محیط زیست خود

 

5.    مورخ
تحلیل و ثبت وقایع تاریخی از یک دوره خاص یا بر اساس کارشناسی بر روی یک دوره تاریخی ویژه

 


6.    ریاضیدان
کاربردی کردن تئوری های ریاضی و فرمول ها برای آموزش یا حل مشکلات اقتصادی، آموزشی ویا صنعت هواشناسی و...

 

7.    دستیار وکیل
دستیار و کمک کننده به وکیل به جهت جمع آوری مدارک قانونی ، جمع آوری استشهادنامه ها و سوگند نامه ها، تحقیق و بررسی مسائل قانونی

 


8.    متخصص آمار
جدول بندی، تحلیل و تفسیر نتایج ارقامی آزمایشها وتحقیقات

 

9.    حسابدار
آماده سازی و تحلیل و بررسی گزارشات مالی برای مدیران مالی  در امور اقتصادی ، صنعتی، دولتی

 

10.    متخصص بهداشت دندان
دستیار و کمک دهنده دندان پزشک در تشخیص و انجام درمان از جنبه های فردی و یا جمعی یک مشکل
[ یکشنبه 27 اسفند 1391 ] [ 11:38 ق.ظ ] [ داریوش رستمی ]
نظرات
درباره وبلاگ

این سایت جهت همكاری با شركتها،اساتید، دانشجویان و پژوهشگران می باشد.
آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب